Nawigacja

Aktualności

Cykl audycji historycznych w Radio Zachód „Historie pisane na nowo...” – niedziele, godz. 14:05

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami.

Regionalna Rozgłośnia Polskiego Radia – Radio Zachód we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu zaprasza w każdą niedzielę po godz. 14:00 na cykl audycji historycznych „Historie pisane na nowo...”.

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami. Relacjonujemy uroczystości związane z ważnymi wydarzeniami oraz ciekawe konferencje i spotkania, dzięki którym można lepiej poznać historię regionu i kraju.

W audycji w najbliższą niedzielę (23 czerwca) opowieść o Witoldzie Pileckim. W cyklu poświęconym historii służb wywiadowczych wyemitujemy obszerne fragmenty dyskusji „Etos oficera wywiadu”, która odbyła się podczas spotkania pt. „Tajemnice wywiadu” na Przystanku Historia IPN. Rozmawiali: badacz służb specjalnych dr Dominik Smyrgała oraz obecny szef Służby Wywiadu Wojskowego, publicysta gen. Andrzej Kowalski.
 
Wszystkie odcinki można znaleźć w internecie: www.zachod.pl

Zapraszamy na 103 i 106 FM.

do góry