Nawigacja

Aktualności

„Historie pisane na nowo...” Cykl audycji historycznych w Radio Zachód – niedziele, godz. 14:00

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami.

Regionalna Rozgłośnia Polskiego Radia – Radio Zachód we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu zaprasza w każdą niedzielę po godz. 14:00 na cykl audycji historycznych „Historie pisane na nowo...”

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami. Relacjonujemy uroczystości związane z ważnymi wydarzeniami oraz ciekawe konferencje i spotkania, dzięki którym można lepiej poznać historię regionu i kraju.

W niedzielę 22 października premiera audycji dokumentalnej „Nie zostawiłem was”. To opowieść o ojcu Leandrze Kubiku z Kramska. W czasie drugiej wojny światowej pracował w parafii w Siemowie koło Gostynia. Został aresztowany przez hitlerowców za współpracę z patriotyczną organizacją Czarny Legion. Zmarł w więzieniu we Wronkach w 1942 roku. Powiemy o wieloletnim nauczycielu historii, więźniu stalinowskim Władysławie Czyżewskim z Gorzowa, który został uznany przez IPN „Świadkiem Historii”. Będzie też kolejny odcinek powieści radiowej „Ucieczki z PRL” J. Molendy.
 
Wszystkie odcinki można znaleźć w internecie: www.zachod.pl

Zapraszamy na 103 i 106 FM.

do góry