Nawigacja

Aktualności

„Historie pisane na nowo...” Cykl audycji historycznych w Radio Zachód – niedziele, godz. 14:00

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami.

Regionalna Rozgłośnia Polskiego Radia – Radio Zachód we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu zaprasza w każdą niedzielę po godz. 14:00 na cykl audycji historycznych „Historie pisane na nowo...”

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami. Relacjonujemy uroczystości związane z ważnymi wydarzeniami oraz ciekawe konferencje i spotkania, dzięki którym można lepiej poznać historię regionu i kraju.

6.08.2017
 
W audycji przypomnimy archiwalny reportaż Radia Zachód z 1984 roku „Okruchy z godziny W”, o Powstańcach Warszawskich, którzy po wojnie osiedlili się w Nowej Soli. Opowiemy też historię Anny Haller, siostry gen. Hallera. Nauczycielka została zwolniona z pracy przez komunistyczne władze. Zamieszkała w Kożuchowie, gdzie do 1960 roku była katechetką.
 
13.08.2017
 
Audycja powtórkowa – przypomnimy audycję dokumentalną „Wydarzenia, których nie znacie”, która powstała w Radiu Zachód z okazji 57. rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich.
 
Wszystkie odcinki można znaleźć w internecie: www.zachod.pl

Zapraszamy na 103 i 106 FM.

do góry