Nawigacja

Aktualności

„Historie pisane na nowo...” Cykl audycji historycznych w Radio Zachód – niedziele, godz. 14:00

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami.

Regionalna Rozgłośnia Polskiego Radia – Radio Zachód we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu zaprasza w każdą niedzielę po godz. 14:00 na cykl audycji historycznych „Historie pisane na nowo...”

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami. Relacjonujemy uroczystości związane z ważnymi wydarzeniami oraz ciekawe konferencje i spotkania, dzięki którym można lepiej poznać historię regionu i kraju.

W audycji 18 czerwca będziemy mówić o Narodowym Dniu Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady. Porozmawiamy z autorami książki „Dobranoc Auschwitz”, która jest zbiorem reportaży o byłych więźniach obozu. Opowiemy też historię Regionalnej Komisji Wykonawczej NSZZ Solidarność w Gorzowie, która powstała 35 lat temu, 13 czerwca 1982 roku.
 
Wszystkie odcinki można znaleźć w internecie: www.zachod.pl

Zapraszamy na 103 i 106 FM.

do góry