Nawigacja

Aktualności

„Historie pisane na nowo...” Cykl audycji historycznych w Radio Zachód – niedziele, godz. 14:00

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami.

Regionalna Rozgłośnia Polskiego Radia – Radio Zachód we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu zaprasza w każdą niedzielę po godz. 14:00 na cykl audycji historycznych „Historie pisane na nowo...”

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami. Relacjonujemy uroczystości związane z ważnymi wydarzeniami oraz ciekawe konferencje i spotkania, dzięki którym można lepiej poznać historię regionu i kraju.

W audycji 13 stycznia odwiedzimy mjr. Józefa Kasperowicza ps. "Bystry". Były partyzant i żołnierz Armii Krajowej, skazany po wojnie na 10 lat ciężkich prac w syberyjskim łagrze, świętował niedawno setne urodziny. Z tej okazji został uhonorowany medalem Pro Patria. Będzie też relacja z kolejnego Przystanku Historia IPN w Gorzowie.
 
W audycji 20 stycznia ostatni odcinek serialu radiowego "Karski", w którym śledziliśmy wojenne losy i misję Jana Kozielewskiego ps. "Karski".
 
Wszystkie odcinki można znaleźć w internecie: www.zachod.pl

Zapraszamy na 103 i 106 FM.

do góry