Nawigacja

Aktualności

„Historie pisane na nowo...” Cykl audycji historycznych w Radio Zachód – niedziele, godz. 14:00

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami.

Regionalna Rozgłośnia Polskiego Radia – Radio Zachód we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu zaprasza w każdą niedzielę po godz. 14:00 na cykl audycji historycznych „Historie pisane na nowo...”

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami. Relacjonujemy uroczystości związane z ważnymi wydarzeniami oraz ciekawe konferencje i spotkania, dzięki którym można lepiej poznać historię regionu i kraju.

W audycji 18 listopada obszerna relacja z konferencji naukowej "Wkład kościoła katolickiego w proces odzyskiwania niepodległości przez Polskę", która odbyła się w Gorzowie.
 
Wyemitujemy reportaż "Jak na obrazku" o urodzonym w Poznaniu Romanie Picińskim, który od wielu lat poznaje historię Gorzowa. Regionalista należał do słynnej Akademii Pana Jana prowadzonej przez pejzażystę Gorzowa Jana Korcza. To od niego nauczył się tajników rzemiosła i jako twórca od kilkudziesięciu lat idąc śladem mistrza uwiecznia jego najciekawsze zakątki. Roman Piciński przygotowuje właśnie kolejną wystawę portretów miasta, którą chce zaprezentować niebawem właśnie w Archiwum Państwowym.
 
Będzie też kolejny odcinek serialu radiowego "Karski".
 
Wszystkie odcinki można znaleźć w internecie: www.zachod.pl

Zapraszamy na 103 i 106 FM.

do góry