Nawigacja

Aktualności

„Historie pisane na nowo...” Cykl audycji historycznych w Radio Zachód – niedziele, godz. 14:00

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami.

Regionalna Rozgłośnia Polskiego Radia – Radio Zachód we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu zaprasza w każdą niedzielę po godz. 14:00 na cykl audycji historycznych „Historie pisane na nowo...”

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami. Relacjonujemy uroczystości związane z ważnymi wydarzeniami oraz ciekawe konferencje i spotkania, dzięki którym można lepiej poznać historię regionu i kraju.

W audycji 19 listopada wspomnienie Marii Surmacz. Działaczka Rodziny Katyńskiej zmarła w wieku 84 lat. Powiemy o uroczystości wręczenia nagród „Świadek historii” wręczonych w środę w Szczecinie. Jednym z wyróżnionych został wieloletni nauczyciel historii z Gorzowa Wlkp. Władysław Czyżewski. W cyklu poświęconym historii wywiadu porozmawiamy z Władysławem Bułhakiem, historykiem z IPN, współautorem książki „Szpiedzy PRL-u”. Będzie też kolejny odcinek powieści radiowej „Ucieczki z PRL” Jarosława Molendy.
 
Wszystkie odcinki można znaleźć w internecie: www.zachod.pl

Zapraszamy na 103 i 106 FM.

do góry