Nawigacja

Aktualności

„Historie pisane na nowo...” Cykl audycji historycznych w Radio Zachód – niedziele, godz. 14:00

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami.

Regionalna Rozgłośnia Polskiego Radia – Radio Zachód we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu zaprasza w każdą niedzielę po godz. 14:00 na cykl audycji historycznych „Historie pisane na nowo...”

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami. Relacjonujemy uroczystości związane z ważnymi wydarzeniami oraz ciekawe konferencje i spotkania, dzięki którym można lepiej poznać historię regionu i kraju.

W niedzielę 24 września druga część rozmowy z prof. Grzegorzem Podrucznym z Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego Collegium Polonicum o Bitwie pod Kunowicami z 1759 roku. Będzie relacja z zielonogórskich uroczystości Dnia Sybiraka. W cyklu rozmów o historii służb wywiadowczych porozmawiamy z Piotrem Świątkowskim, współautorem książki „Szpieg, który wiedział za mało” o Zenonie Celegracie. Zaprezentujemy też kolejny odcinek powieści radiowej „Ucieczki z PRL”.
 
Wszystkie odcinki można znaleźć w internecie: www.zachod.pl

Zapraszamy na 103 i 106 FM.

do góry