Nawigacja

Aktualności

„Historie pisane na nowo...” Cykl audycji historycznych w Radio Zachód – niedziele, godz. 14:00

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami.

Regionalna Rozgłośnia Polskiego Radia – Radio Zachód we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu zaprasza w każdą niedzielę po godz. 14:00 na cykl audycji historycznych „Historie pisane na nowo...”

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami. Relacjonujemy uroczystości związane z ważnymi wydarzeniami oraz ciekawe konferencje i spotkania, dzięki którym można lepiej poznać historię regionu i kraju.

W audycji 23 kwietnia wspominać będziemy Dzień Pamięci Ofiar Katynia. Opowiemy też historię Władysława Czyżewskiego, po II wojnie światowej działacza organizacji młodzieżowych, które walczyły z komunistyczną władzą, organizując akcje ulotkowe i malując na murach wolnościowe napisy. W roku 1951 Władysław Czyżewski został wraz z kolegami aresztowany i skazany na 5 lat więzienia.
 
Wszystkie odcinki można znaleźć w internecie: www.zachod.pl

Zapraszamy na 103 i 106 FM.

do góry