Nawigacja

Aktualności

„Historie pisane na nowo...” Cykl audycji historycznych w Radio Zachód – niedziele, godz. 14:00

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami.

Regionalna Rozgłośnia Polskiego Radia – Radio Zachód we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu zaprasza w każdą niedzielę po godz. 14:00 na cykl audycji historycznych „Historie pisane na nowo...”

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami. Relacjonujemy uroczystości związane z ważnymi wydarzeniami oraz ciekawe konferencje i spotkania, dzięki którym można lepiej poznać historię regionu i kraju.

W niedzielę 22 kwietnia premiera reportażu „Radio w telewizji to było to” o 35 rocznicy pierwszej audycji podziemnego Radia Solidarność w Gorzowie. Emisja odbywała się w paśmie fonicznym Telewizji Polskiej. Gorzowskie Radio Solidarność było drugim w Polsce, stosującym tę metodę nadawania. Służba Bezpieczeństwa trzykrotnie prowadziła operacje przeciwko nadawcom: w latach 1983-1985 pod kryptonimem „Emisja”,  następnie w roku 1986 oraz w latach 1988-1989 pod kryptonimem „Eter”. Sprawa audycji nadawanych w Kostrzynie, prowadzona była przez SB i Wojska Ochrony Pogranicza pod kryptonimem „Spiker”. W audycji powiemy też o książce „Zielonogórscy Sybiracy” wydanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Zesłańcom Sybiru.
 
Wszystkie odcinki można znaleźć w internecie: www.zachod.pl

Zapraszamy na 103 i 106 FM.

do góry