Nawigacja

Aktualności

„Historie pisane na nowo...” Cykl audycji historycznych w Radio Zachód – niedziele, godz. 14:00

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami.

Regionalna Rozgłośnia Polskiego Radia – Radio Zachód we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu zaprasza w każdą niedzielę po godz. 14:00 na cykl audycji historycznych „Historie pisane na nowo...”

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami. Relacjonujemy uroczystości związane z ważnymi wydarzeniami oraz ciekawe konferencje i spotkania, dzięki którym można lepiej poznać historię regionu i kraju.

W niedzielę 28 maja relacja z uroczystości 57. rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich. Przygotowujemy też premierę audycji dokumentalnej „Wydarzenia, których nie znacie” w reżyserii Kamila Hypkiego i realizacji radiowej Łukasza Zalewskiego. Będzie to rekonstrukcja historii z 30 maja 1960 roku, gdy pięć tysięcy mieszkańców Zielonej Góry wystąpiło przeciwko komunistycznej władzy w obronie Domu Katolickiego.
 
Wszystkie odcinki można znaleźć w internecie: www.zachod.pl

Zapraszamy na 103 i 106 FM.

do góry