Nawigacja

Aktualności

„Historie pisane na nowo...". Cykl audycji historycznych w Radio Zachód – niedziele, godz. 14:00

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami.

Regionalna Rozgłośnia Polskiego Radia – Radio Zachód we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu zaprasza w każdą niedzielę po godz. 14:00 na cykl audycji historycznych „Historie pisane na nowo...".

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami. Relacjonujemy uroczystości związane z ważnymi wydarzeniami oraz ciekawe konferencje i spotkania, dzięki którym można lepiej poznać historię regionu i kraju.
 
W kolejnej audycji (19.02.2017) obszerne fragmenty wykładu dr hab. Radosława Domkego z Uniwersytetu Zielonogórskiego "Ziemie Odzyskane na plakacie propagandowym", który został wygłoszony w Muzeum Ziemi Lubuskiej na lutowym spotkaniu z cyklu Studium Wiedzy o Sztuce i Historii. Opowiemy też o inicjatywie "Spotkania na pograniczu", w ramach którego mieszkańcy polsko-niemieckiego pogranicza opowiadają o wspólnej historii.

Wszystkie odcinki można znaleźć w internecie: www.zachod.pl

Zapraszamy na 103 i 106 FM.

do góry