Nawigacja

Aktualności

„Historie pisane na nowo...” Cykl audycji historycznych w Radio Zachód – niedziele, godz. 14:00

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami.

Regionalna Rozgłośnia Polskiego Radia – Radio Zachód we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu zaprasza w każdą niedzielę po godz. 14:00 na cykl audycji historycznych „Historie pisane na nowo...”

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami. Relacjonujemy uroczystości związane z ważnymi wydarzeniami oraz ciekawe konferencje i spotkania, dzięki którym można lepiej poznać historię regionu i kraju.

W audycji 10 czerwca obszerne fragmenty dyskusji nad książką „Brudne wspólnoty. Przestępczość zorganizowana w PRL w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku”. Książka ukazała się niedawno nakładem gdańskiego oddziału IPN. Będzie też kolejny odcinek powieści radiowej „Ucieczki z PRL” Jarosława Molendy. To historie Polaków, którzy często w sensacyjnych okolicznościach decydowali się na wyjazd z Polski ludowej.
 
Wszystkie odcinki można znaleźć w internecie: www.zachod.pl

Zapraszamy na 103 i 106 FM.

do góry