Nawigacja

Aktualności

Cykl filmów dokumentalnych „Zapomniane Historie” autorstwa Zbysława Kaczmarka w TVP3 Poznań

Projekt „Zapomniane Historie” Zbysława Kaczmarka przybliża mało znane fakty z najnowszej historii Wielkopolski. W programie zostaną zaprezentowane przede wszystkim wydarzenia z lat 1939–1989, pokazujące niepokorną postawę wobec władz PRL-u, przejawiającą się w różnych formach. Partnerem w realizacji projektu jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu.

  • Zapomniane Historie
    Zapomniane Historie

W październiku TVP 3 w Poznaniu zainicjowała nowy cykl filmów dokumentalnych autorstwa Zbysława Kaczmarka „Zapomniane Historie”. 

Premierowe odcinki „Zapomnianych Historii mają emisję co drugi piątek miesiąca o godz. 19:05.

Projekt „Zapomniane Historie” Zbysława Kaczmarka przybliża mało znane fakty z najnowszej historii Wielkopolski. W programie zostaną zaprezentowane przede wszystkim wydarzenia z lat 1939–1989, pokazujące niepokorną postawę wobec władz PRL-u, przejawiającą się w różnych formach – od żołnierzy, którzy po 1945 roku nie złożyli broni i walczyli zbrojnie z władzą z nadania sowieckiego, poprzez grupy młodzieży, które w latach 50-tych tworzyły organizacje niepodległościowe i konspiracyjne, działające aż do 1989 roku. W programach poruszymy także tematy walki z okupantem niemieckim podczas II wojny światowej, a także z „komuną” – od walki zbrojnej, poprzez konspirację, wydawanie ulotek, plakatów, prasy, aż po demonstracje i manifestacje. Program pokaże mechanizmy konspiracyjne, pewne sytuacje będą inscenizowane, jednak nie w sposób dosłowny, a nieco odrealniony.

Partnerem w realizacji projektu jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu.

Każdy odcinek „Zapomnianych historii” stanowi samodzielną całość i zrealizowany jest w formie reportażu dokumentalnego.

Bieżące informacje o programie na Facebooku. Zapraszamy:
https://www.facebook.com/Zapomniane-Historie-1678751039120346/

 
Zapraszamy do TVP 3 Poznań.
do góry