Nawigacja

Aktualności

Książka Piotra Grzelczaka „Poznański Czerwiec 1956. Walka o pamięć w latach 1956–1989” uhonorowana Nagrodą im. Józefa Łukaszewicza

W poznańskiej Bibliotece Raczyńskich wręczono nagrody dla najlepszych książek o Poznaniu.

Jury Konkursu o Nagrodę im. Józefa Łukaszewicza ogłosiło 29 marca 2017 roku laureatów tegorocznej edycji. Znalazł się wśród nich Piotr Grzelczak uhonorowany za książkę „Poznański Czerwiec 1956. Walka o pamięć w latach 1956-1989” wydaną wspólnie przez Wydawnictwo Nauka i Innowacje i Instytut Pamięci Narodowej.

Biblioteka Raczyńskich od 1999 roku organizuje przegląd posnanianów. Nagroda im. Józefa Łukaszewicza, upamiętniająca postać dyrektora Biblioteki Raczyńskich w latach 1829-1852 i twórcy pierwszej monografii Poznania, przyznawana jest corocznie autorom najlepszych publikacji związanych ze stolicą Wielkopolski. Kapituła konkursu składa się z przedstawicieli poznańskiego środowiska kultury i nauki, a oceniając publikację bierze pod uwagę jej stronę merytoryczną, językową, redakcyjną i edytorską. Celem Nagrody jest wyróżnienie i promocja najważniejszych dzieł, które podejmują tematy związane z Poznaniem, a tym samym propagowanie czytelnictwa i popularyzacja wiedzy o mieście.

Rozprawa Piotra Grzelczaka zdobyła już Nagrodę Miasta Poznania w konkursie na wyróżniającą się pracę doktorską w 2014 roku oraz II Nagrodę w VIII edycji organizowanego przez Instytut Historii PAN i Instytut Pamięci Narodowej Konkursu im. Władysława Poboga-Malinowskiego na Najlepszy Debiut Historyczny w 2015 roku.

Więcej o publikacji: http://poznan.ipn.gov.pl/pl7/publikacje/ksiazki-poznan/35666,Poznanski-Czerwiec-1956-Walka-o-pamiec-w-latach-19561989.html

do góry