Nawigacja

Aktualności

Bieg Biało-Czerwonej – Poznań, 3 maja 2017

W Poznaniu pobiegli dla Biało-Czerwonej

Pod honorowym patronatem między innymi Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu odbył się w weekend majowy Bieg Biało-Czerwonej.

Wydarzenie zorganizowane zostało dla uczczenia Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To obchodzone od kilku lat święto zasługuje na różnorodne inicjatywy i sposoby zwrócenia uwagi na wielką rolę jaką pełnią nasze barwy narodowe.

Start i meta zlokalizowane zostały w okolicy Bramy Poznania (ICHOT), dystans wynosił 5 km. Formuła biegu została ustalona tak, by mogły w nim uczestniczyć całe rodziny. Uczestnictwo było bezpłatne, z limitem uczestników określonym na 200 osób. Trasa biegła malowniczym terenem nad Wartą. Bieg miał charakter towarzyski, bez pomiaru czasu, ale z limitem 60 minut. Przed biegiem wszyscy uczestnicy i kibice utworzyli UŚMIECHNIĘTĄ FLAGĘ.

Na mecie biegu na uczestników czekał oryginalny pamiątkowy medal i upominek.