Nawigacja

Aktualności

Tramwajem przez historię najnowszą – Poznański Czerwiec 1956

Rozpoczęliśmy realizację kolejnej edycji lekcji terenowych „Tramwajem przez historię najnowszą”. W tym roku odbędzie się ich dziesięć. Nietypowe lekcje historii organizowane są przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Poznaniu we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym oraz Muzeum Powstania Poznańskiego Czerwiec 1956. Biorą w nich udział klasy szkolne z różnych typów szkół wraz z nauczycielami.

Podczas przejazdu zabytkowym tramwajem przez kilka dzielnic Poznania uczniowie poznają przyczyny i przebieg robotniczego protestu w 1956 roku, następnie oddają hołd pod pomnikiem Ofiar Poznańskiego Czerwca i wraz z przewodnikiem zwiedzają Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956. Lekcja terenowa jest też okazją do przypomnienia młodzieży niepodległościowych tradycji Wielkopolan i etosu pracy, pielęgnowanych przez nich także w latach komunizmu.

Wiosną 2017 roku w lekcjach terenowych wezmą udział uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z Poznania i Lubonia.

Kolejne planujemy na wiosnę 2018 roku. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Agnieszką Kołodziejską: agnieszka.kolodziejska@ipn.gov.pl

do góry