Nawigacja

Aktualności

Turniej piłki ARCH-FUTBOL 2017 – Poznań, 10 czerwca 2017

Poznańscy archiwiści po raz szósty zmierzyli się na boisku

Z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów Archiwum Państwowe w Poznaniu wraz z Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu oraz Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu zorganizowały po raz szósty turniej piłki nożnej.
 
Pierwsza edycja pod nazwą „ARCH-EURO 2012” odbyła się w 2012 r., jako impreza towarzysząca Mistrzostwom Europy w Piłce Nożnej. Wówczas zwyciężyła drużyna Archiwum Państwowego w Poznaniu. W 2013 r. odbyła się druga edycja już pod nazwą „ARCH-FUTBOL 2013”. Zwycięstwo odniosła wtedy drużyna Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu. Z kolei w 2014 r. najlepszą okazała się „jedenastka” IPN Oddział w Poznaniu, natomiast w 2015 r. drużyna Biblioteki Głównej UAM w Poznaniu. W ubiegłym roku zwyciężyła drużyna IPN Oddział w Poznaniu.
 
W tym roku udział w turnieju wzięły reprezentacje następujących instytucji: Archiwum Państwowe w Poznaniu, Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, Zakład Archiwistyki Instytutu Historii UAM w Poznaniu. Zwyciężyła drużyna Archiwum Państwowego. Bezpośrednio po zakończeniu części sportowej, na terenie przyległym do stadionu WKS „GRUNWALD” w Poznaniu, odbyło się spotkanie integracyjne uczestników turnieju – Piknk Archiwalny.
 
Zdjęcia: Małgorzata Braska  

 

do góry