Nawigacja

Aktualności

Patriotyczna gra miejska z okazji Dnia Niepodległości – Swarzędz, 11 listopada 2017

„Pełni wdzięczności za dar niepodległości”

W dniu 11 listopada odbyła się w Swarzędzu patriotyczna gra miejska pod hasłem „Pełni wdzięczności za dar niepodległości”.
 
Organizatorzy, czyli Swarzędzki Szczep Harcerski „Dukt” ZHR oraz Ruch Światło-Życie przy parafii ChJZ w Swarzędzu, przygotowali dla uczestników trasę obejmującą różnego rodzaju zadania: zarówno umysłowe, jak i fizyczne, na kreatywność, a także pozwalające poznać tajniki np. strzelania do celu czy obsługi maszyn do pisania, co dla najmłodszej części uczestników było zupełną nowością. Wszystko to było owiane tematyką walki z zaborcą, wyzwolenia Polski i skupione na latach 1918-1919, by szczególnie przybliżyć wszystkim ten czas, którego setną rocznicę będziemy obchodzić już w przyszłym roku.
 
Na początku, jeszcze przed wyjściem na grę, historycznym wstępem wprowadził wszystkich w klimat Arkadiusz Małyszka – pracownik poznańskiego oddziału IPN, który w tym roku był partnerem wydarzenia i ufundował gry i książki, które były nagrodami dla uczestników.
 
Mimo zimna i opadów deszczu, grający świetnie się bawili, a na zakończenie, w salce przyparafialnej mogli ogrzać się, napoić i zjeść coś, by odzyskać siły. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a nastroje opuszczających teren gry mobilizują do powtórzenia akcji w przyszłych latach, bo warto uprawiać aktywny patriotyzm!
 
Foto: Katarzyna i Tomasz Miazek oraz Adam Hubert
do góry