Nawigacja

Aktualności

II edycja konkursu „Sztafeta Pamięci – losy mojej rodziny w czasie II wojny światowej” – termin nadsyłania prac upłynął

  • Mauthausen – muzeum
    Mauthausen – muzeum
  • Gusen – dawny plac apelowy KZ
    Gusen – dawny plac apelowy KZ

Czy młodzi ludzie interesują się przeszłością swojej rodziny? Czy rozmawiają z rodzicami i dziadkami o tym, co działo się w ich rodzinie kilkadziesiąt lat temu? Ideą ponadregionalnego konkursu jest stymulowanie rodzinnych dyskusji o historii i wspólne przeżywanie przeszłości, umacniające międzypokoleniowe więzi i poczucie identyfikacji z Ojczyzną. Zachęcamy dzieci i młodzież do przygotowania prac pisemnych na temat rodzinnych losów podczas II wojny.

Laureaci otrzymają kwalifikacje na edukacyjny „Wyjazd Pamięci” do Austrii (maj 2018 r.), podczas którego zwiedzą miejsca pamięci ważne dla polskiej historii m.in. Mauthausen, Gusen, Melk, Kahlenberg, Zamek Hartheim, Linz oraz będą uczestniczyć w międzynarodowych uroczystościach rocznicowych wyzwolenia systemu obozów Mauthausen-Gusen.

Organizatorem konkursu jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych z siedzibą w Poznaniu, Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu i Wielkopolskie Muzeum Niepodległości – Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII w Poznaniu.

Informacje i zgłoszenia:

dr Agnieszka Łuczak, tel. 61 835 69 55 agnieszka.luczak@ipn.gov.pl

Elżbieta Rybarska, tel. 660 182 563 srpook@interia.eu

 

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Łuczak

do góry