Nawigacja

Aktualności

Promocja albumu o Arcybiskupie Antonim Baraniaku – Mchy, 24 stycznia 2018

Spotkanie autorskie w rodzinnej parafii Arcybiskupa Baraniaka

W Mchach – rodzinnej parafii Arcybiskupa Antoniego Baraniaka, w środę 24 stycznia odbyła się promocja albumu „Arcybiskup Antoni Baraniak 1904–1977”, który został wydany przez Instytyt Pamięci Narodowej w 2017 roku.

Spotkanie zorganizowano w murach szkoły podstawowej, która nosi imię Księdza Arcybiskupa Antoniego Baraniaka. Otworzyła je dyrektor szkoły Barbara Kapturek. O Antonim Baraniaku – synu ziemi wielkopolskiej, urodzonym w niewielkiej wsi Sebastianowo, salezjaninie, zaufanym sekretarzu prymasów Polski – Augusta Hlonda i Stefana Wyszyńskiego, więźniu okresu stalinowskiego, poddanemu wycieńczającym przesłuchaniom, które nieomal zakończyły się jego śmiercią, biskupie sufraganie gnieźnieńskim i arcybiskupie metropolicie poznańskim – opowiedzieli autorzy albumu: Elżbieta Wojcieszyk, Konrad Białecki i Rafał Reczek.

Po wystąpieniach autorów wywiązała się dyskusja. Wśród zgromadzonych na spotkaniu byli przeważnie okoliczni mieszkańcy, dla których osoba Arcybiskupa Baraniaka, jego postawa i poświęcenie od zawsze były powodem do dumy. Swoje wspomnienia przywołała m.in. Urszula Komorowska, wnuczka Franciszka – najstarszego brata Arcybiskupa.

Promocja książki była połączona z jej sprzadażą. Autorzy chętnie podpisywali album kolejce kupujących.

Nastęna promocja albumu: 8 lutego 2018 roku, godz. 16:00, Aula Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przy ulicy Wieżowej 2/4.

do góry