Nawigacja

Aktualności

Spotkanie z autorami książki „Arcybiskup Antoni Baraniak 1904–1977” – Poznań, 9 marca 2018

W Poznaniu odbyła się promocja albumu o Arcybiskupie Baraniaku

Jeden z najważniejszych, obok prymasa Stefana Wyszyńskiego i kard. Karola Wojtyły, członków Konferencji Episkopatu Polski, uczestnik Soboru Watykańskiego II, zapalony filatelista i fotograf. To tylko kilka zdawkowych informacji o jednej z najbardziej niezwykłych postaci polskiego Kościoła w XX w. Choć od kilku lat sylwetka Antoniego Baraniaka jest sukcesywnie przypominana, m.in. przez książki i filmy dokumentalne, a jego imię noszą szkoła w Mchach i ulica w Poznaniu, to jednak poza Wielkopolską i wąskim gronem historyków Kościoła jest on prawie zupełnie nieznany.

Album
„Arcybiskup Antoni Baraniak 1904–1977” autorstwa Konrada Białeckiego, Rafała Łatki, Rafała Reczka i Elżbiety Wojcieszyk przybliża postać tego wielkiego człowieka, któremu krótko przed śmiercią kard. Karol Wojtyła powiedział: „Kościół nigdy księdzu arcybiskupowi nie zapomni, że go bronił w najtrudniejszych czasach”. Publikacja ukazała się w ramach centralnego projektu badawczego IPN „Władze komunistyczne wobec Kościołów i związków wyznaniowych w Polsce 1944–1989”.

9 marca w Księgarni Świętego Wojciecha przy
Placu Wolności 1 w Poznaniu odbyło się spotkanie z autorami albumu: Elżbietą Wojcieszyk, Konradem Białeckim i Rafałem Reczkiem.

Najbliższa promocja książki odbędzie się 18 kwietnia 2018 r. w Teatrze Miejskim w Lesznie.

do góry