Nawigacja

Aktualności

„Armii w darze – 80. rocznica przekazania broni ze zbiórki Funduszu Obrony Narodowej w Nowym Tomyślu” – Nowy Tomyśl, 16 czerwca 2018

  • Plakat
    Plakat

16 czerwca w Nowym Tomyślu odbędą się obchody historyczne pod nazwą „Armii w darze – 80. rocznica przekazania broni ze zbiórki Funduszu Obrony Narodowej w Nowym Tomyślu”.

Obchody zainaugurowane zostaną  o godz. 10:00 otwarciem okolicznościowej wystawy w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu. Następnie odbędzie się przemarsz uczestników i sprzętu wojskowego ulicami miasta, msza św. polowa, uroczyste przekazanie broni i piknik historyczny. Wydarzenie zakończy się o godz. 18:00 koncertem zespołu Hańba.

Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Działań Historycznych im. Feliksa Pięty w barwach 57. Pułku Karola II Króla Rumunii. W przygotowanie i przeprowadzenie obchodów włączyła się również 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana z Międzyrzecza, Powiat Nowotomyski oraz inne organizacje i instytucje. Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu objął wydarzenie patronatem honorowym.

do góry