Nawigacja

Aktualności

Rowerowy Rajd Gwiaździsty „Ścieżkami historii. Śladami Powstania Wielkopolskiego” – Poznań-Lusowo, 18 sierpnia 2018

Każdy uczestnik otrzymał publikację dotyczącą Powstania Wielkopolskiego!

18 sierpnia odbył się Rowerowy Rajd Gwiaździsty „Ścieżkami historii. Śladami Powstania Wielkopolskiego” przygotowany przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu.

Wydarzenie zgromadziło ponad dwudziestu uczestników. Większość z nich wybrała trasę zaproponowaną przez organizatora. Rozpoczęła się ona pod Pomnikiem Zdobywców Lotniska Ławica w Poznaniu znajdującym się przy ulicy Bukowskiej krótką prelekcją pracownika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu Witolda Sobóckiego na temat zdobycia przez powstańców wielkopolskich lotniska.

Następnie uczestnicy uformowali dwie kolumny rowerowe, które ruszyły w kierunku Lusowa.  Po godzinnej przejażdżce rowerzyści dotarli do Muzeum Powstańców Wielkopolskich im. Generała Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie.  Po krótkim poczęstunku na uczestników czekało zwiedzanie muzeum, zakończone odwiedzinami grobu gen. Józefa Dowbora Muśnickiego.

Każdy z biorących udział otrzymał album „Powstanie Wielkopolskie 1918 – 1919”  autorstwa Mariana Olszewskiego. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy na przyszłoroczną edycję „Ścieżkami historii”.

Autorzy zdjęć: Marta Szczesiak-Ślusarek, Katarzyna Książkowska, Joanna Wierzba.

Tekst: Witold Sobócki

do góry