Nawigacja

Aktualności

Piknik rodzinny „My Polacy 1918-2018” – Poznań, 15 sierpnia 2018

Namiot edukacyjny IPN stanął na Placu Wolności

Jedną z propozycji na pikniku rodzinnym organizowanym przez Narodowy Bank Polski 15 sierpnia na Placu Wolności w Poznaniu było stoisko edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu. Pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej zaprosili uczestników spotkania do wzięcia udziału w quizie wiedzy na temat odzyskania niepodległości i Powstania Wielkopolskiego. Można było wygrać album o Powstaniu Wielkopolskim i popularne gry planszowe IPN. Rodziny rywalizowały w układaniu na czas puzzli edukacyjnych pt.: "IV Rozbiór Polski". Chętni próbowali swoich sił w grze pt. "303" na wielkoformatowej planszy. Była to również okazja do zapoznania się i zakupu wydawnictw IPN. Pracownicy opowiadali o ofercie edukacyjnej, a także przekazywali zainteresowanym wydawnictwa popularnonaukowe, zakładki z wizerunkami "Ojców Niepodległości" oraz pamiątkowe wpinki.

Wydarzenie odbywało się pod hasłem "My Polacy 1918-2018" i miało na celu uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wieczorem odbyła się transmisja spektaklu realizowanego przez NBP pt.: "Wolność we krwi", który odbywał się na Placu Piłsudskiego w Warszawie

do góry