Nawigacja

Aktualności

Odznaka Honorowa „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” dla dyrektora poznańskiego oddziału IPN dr. hab. Rafała Reczka – Poznań, 25 września 2018

Honorowe wyróżnienie dla osób wnoszących swoją działalnością wybitny wkład w rozwój województwa

25 września 2018 r. w Sali Białej poznańskiego Bazaru odbyła się uroczystość wręczenia Odznak Honorowych „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”. Marszałek Marek Woźniak nagrodził w ten sposób wybitne postacie życia naukowego, gospodarczego, kulturalnego i społecznego regionu. Wśród wyróżnionych znalazł się dyrektor poznańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej dr hab. Rafał Reczek.

– Nazwałem to spotkanie z Państwem Dniem Wielkopolan – Wielkopolan, których darzę szczególnym uznaniem i szacunkiem. Za Państwa pasję, aktywność i zaangażowanie. Zawsze powtarzam, że powodzenie wielu spraw czy licznych projektów zależy od ludzi. Od ich cech osobistych, od ich talentów. Gdy patrzę na Państwa wiem, że Wielkopolska ma szczęście do takich właśnie osób. I co bardzo cieszy, to grono jest spore, dzięki czemu Wielkopolska może się pomyślnie rozwijać. Wielkopolskę chcę widzieć zawsze jako region europejski i region ludzi aktywnych. Mają Państwo pełne prawo, by czuć satysfakcję z działania na rzecz naszej wspólnoty. Dzięki Państwa postawie i zaangażowaniu wspólnie piszemy scenariusz na bezpieczną przyszłość Wielkopolski. Dziękuję za wypracowane przez Państwa dobro! – mówił Marszałek Marek Woźniak.

Odznaka Honorowa „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” to wyróżnienie, nadawane osobom, instytucjom i organizacjom, które poprzez swoją działalność wnoszą wybitny wkład w rozwój gospodarczy, naukowy, kulturalny i społeczny regionu, ustanowiona uchwałą Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w 2000 r. Decyzję o nadaniu odznaczenia podejmuje Kapituła, której przewodzi Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Fot. Urząd Marszałkowski w Poznaniu

do góry