Nawigacja

Aktualności

Klub Filmowy „Historia na dużym ekranie” – Poznań, wrzesień–grudzień 2018

Zmiana terminu seansu grudniowego!

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji spotkań Klubu Filmowego „Historia na dużym ekranie” adresowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz starszych klas podstawowych, gimnazjalnych i ich nauczycieli. Podobnie jak w poprzednich latach, projekcje filmowe poprzedzają krótkie wykłady prowadzone przez pracowników Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu, przybliżające kontekst historyczny fabuły poszczególnych filmów.

17 grudnia 2018 r. o godzinie 12:00 w Kinie „Rialto” odbędzie się pokaz filmu „Awans”. Dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami na seans. Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie, zgłoszenia należy przesyłać na adres: witold.sobocki@ipn.gov.pl. Udział w pokazach jest bezpłatny.


„Dywizjon 303. Historia prawdziwa” w reżyserii Denisa Delicia to drugi film zaprezentowany poznańskim uczniom w ramach cyklu IPN „Historia na dużym ekranie”. Wydarzenie odbyło się 26 października w kinie „Rialto” w Poznaniu. 

Film jest adaptacją bestsellerowej powieści Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Przed seansem Tomasz Cieślak, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu, wygłosił krótki komentarz historyczny, w którym przedstawił losy polskich lotników walczących w najlepszym dywizjonie biorącym udział w Bitwie o Anglię, tytułowym Dywizjonie 303.

Fot. Tomasz Cieślak


27 września 2018 roku filmem „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy zainaugurowano kolejną edycję cyklu „Historia na dużym ekranie” adresowanego do uczniów szkół z Poznania i okolic. Wydarzenie odbyło się w kinie „Rialto” w Poznaniu. 

Przed seansem Witold Sobócki, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu, w prelekcji zarysował dzieje i specyfikę Powstania Warszawskiego, wspomniał także o udziale mieszkańców Wielkopolski w zrywie powstańczym stolicy w sierpniu 1944 roku.

Fot. Tomasz Golenia

do góry