Nawigacja

Aktualności

Klub Filmowy „Historia na dużym ekranie” w Zielonej Górze

W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbył się jeden z premierowych pokazów filmu „Ułaskawienie” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego.


19 lutego 2019 r. pokazem filmu „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy rozpoczęła się kolejna edycja cyklu „Historia na dużym ekranie” adresowanego do uczniów szkół z województwa lubuskiego. Wydarzenie odbyło się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze.

Przed seansem Witold Sobócki, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu, zarysował dzieje i specyfikę Powstania Warszawskiego, wspomniał także o stopniu odwzorowania realiów historycznych w emitowanym filmie.

Przed nami kolejne pokazy w ramach projektu: w dniu 1 marca prezentować będziemy film „Ułaskawienie”, 5 kwietnia „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, natomiast 31 maja film „Awans”. Wciąż jeszcze dysponujemy wolnymi miejscami na poszczególne projekcje, zachęcamy więc do wzięcia w nich udziału. Zgłoszenia zawierające liczbę uczniów i dane opiekunów proszę przesyłać na adres: krzysztof.mazur@ipn.gov.pl.


Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji spotkań Klubu Filmowego „Historia na dużym ekranie” adresowanego do uczniów szkół średnich oraz nauczycieli. Podobnie jak w zeszłym roku, projekcje filmowe poprzedzają prelekcje prowadzone przez pracowników Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej, przybliżające kontekst historyczny fabuły poszczególnych filmów.

Projekt rozpoczęliśmy projekcją filmu „Miasto 44’”, która odbyła się już 19 lutego 2019 r. W dniu 1 marca zaprezentujemy film „Ułaskawienie”, 5 kwietnia „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, natomiast 31 maja film „Awans”. Wszystkie seanse obywają się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze o godzinie 12:00.

Zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie, zgłoszenia należy przesyłać na adres: krzysztof.mazur@ipn.gov.pl.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

do góry