Nawigacja

Aktualności

Spotkanie z uczniami klas mundurowych z Grodziska Wielkopolskiego w ramach „Drzwi otwartych w IPN” – Poznań, 27 marca 2019

27 marca 2019 r. w oddziale Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu gościła grupa ponad 70 uczniów z klas mundurowych z Zespołu Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim.

Uczniowie wysłuchali krótkiego i rzeczowego wykładu dotyczącego działań prowadzonych przez poszczególne piony Instytutu Pamięci Narodowej w oparciu o ustawę o IPN. Następnie zapoznali się z ofertą edukacyjną, ze szczególnym uwzględnieniem organizowanych przez poznański oddział lekcji, wykładów i warsztatów, zajęć terenowych, rajdów. Dowiedzieli się o książkach i grach wydaych przez IPN. Młodzież z zainteresowaniem obejrzała filmy o dwóch epizodach z Powstania Wielkopolskiego: zdobyciu lotniska Ławica oraz inscenizację zdobycia pojazdu pancernego w Budzyniu w 1919 r., poprzedzone ciekawie przygotowanym wykładem o Powstaniu Wielkopolskim.

Następnie uczniowie zwiedzili magazyny Oddziałowego Archiwum, w których przechowywane są dokumenty oraz pracownię reprografii, gdzie zapoznali się z pracą archiwistów polegającą na konserwacji, skanowaniu i digitalizacji materiałów archiwalnych.

Anna Chmielewska-Metka

do góry