Nawigacja

Aktualności

Szkolenie dla nauczycieli z cyklu „Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918 r.” – Poznań, 23 kwietnia 2019

„Od Sejmu Ustawodawczego do konstytucji marcowej. Kształtowanie się granic państwa (granica zachodnia)” to tytuł kolejnego szkolenia dla wielkopolskich nauczycieli, które zorganizowało Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu, przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Szkolenie odbyło się w ramach dwuletniego cyklu „Zmagania o niepodległość Polski do listopada 1918 r. oraz budowa struktur państwa i wojny o granice Rzeczypospolitej”.

Gospodarzem szkolenia, które odbyło się 23 kwietnia 2019 r., był poznański Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Poprowadził je pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu Tomasz Cieślak, który zaprezentował obecnym aktualny stan badań nad tymi zagadnieniami oraz przedstawił zmagania Polaków w Powstaniu Wielkopolskim i trzech Powstaniach Śląskich oraz zaciętą rywalizację plebiscytową w latach 1919-1921, które to wydarzenia przyczyniły się do ukształtowania się granicy zachodniej.

Uczestnicy cyklu otrzymają na zakończenie certyfikaty zaświadczające o ukończeniu szkoleń oraz ufundowane przez IPN materiały edukacyjne.

 • Fot. Andrzej Surdyk
  Fot. Andrzej Surdyk
 • Fot. Andrzej Surdyk
  Fot. Andrzej Surdyk
 • Fot. Andrzej Surdyk
  Fot. Andrzej Surdyk
 • Fot. Andrzej Surdyk
  Fot. Andrzej Surdyk
do góry