Nawigacja

Aktualności

„Wizyta historyka” w zielonogórskich szkołach o Powstaniu Wielkopolskim

W ramach projektu realizowanego przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu Joanna Klecha-Zygadło spotkała się z uczniami trzech zielonogórskich szkół średnich i przeprowadziła zajęcia warsztatowe poświęcone odzyskaniu przez Polskę Niepodległości oraz Powstaniu Wielkopolskiemu.

Pierwszą szkołą, do której 13 grudnia zawitała Joanna Klecha-Zygadło, było V Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kieślowskiego. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiego wprowadzenia na temat okoliczności związanych z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości i przebiegiem Powstania Wielkopolskiego. W spotkaniach udział wzięli maturzyści oraz przedstawiciele klas z rozszerzonym programem historii. Następnie odbyła się część warsztatowa, polegająca m.in. na interpretacji źródeł oraz dyskusji nad wspomnianymi zagadnieniami. Była to idealna okazja do powtórki dla maturzystów, którzy przygotowują się do nadchodzącego już niebawem egzaminu dojrzałości.

17 grudnia odbyło się natomiast spotkanie w Zespole Szkół Elektronicznych i Samochodowych, w którym udział wzięło ok. 80 uczniów.

Ostatnie dwie godziny zajęć, w ramach projektu „Wizyta historyka”, miały miejsce w Zespole Szkół Ekologicznych im. Unii Europejskiej. Podobnie jak w V LO, w lekcjach udział wzięli uczniowie klas z rozszerzonym programem historii oraz maturzyści.

Fot. Krzysztof Mazur

do góry