Nawigacja

Nowy portal popularnonaukowy

więcej

Aktualności

Seminarium dla nauczycieli „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1921” – Lusowo, 28 stycznia 2020

Nawiązując do tegorocznej setnej rocznicy zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej, Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu organizuje w dniu 28 stycznia 2020 r. seminarium „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1921”.

Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych nauczycieli z województwa wielkopolskiego oraz lubuskiego. Podczas wydarzenia odbędzie się prelekcja Dyrektora Muzeum Powstańców Wielkopolskich im. Generała Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie dr. Michała Krzyżaniaka dotyczącą zarysu dziejów wojny polsko-bolszewickiej ze szczególnym uwzględnieniem udziału w niej Wielkopolan.

W kolejnych wystąpieniach zostaną zaprezentowane materiały edukacyjne wydane przez IPN dotyczące tematyki spotkania: gra edukacyjna „7. W obronie Lwowa” oraz komiks „Waleczny Tadzio” wraz z pakietem ćwiczeń.

Spotkanie zakończy zwiedzanie Muzeum Powstańców Wielkopolskich im. Generała Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie.

Udział w seminarium jest bezpłatny, każdy z uczestników otrzyma pakiet materiałów edukacyjnych oraz zaświadczenie o udziale w szkoleniu.

Partnerem wydarzenia jest Muzeum Powstańców Wielkopolskich im. Generała Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie.

W celu zgłoszenia się do udziału w wydarzeniu prosimy o przesłanie wypełnionej karty zgłoszeniowej na adres witold.sobocki@ipn.gov.pl do dnia 27 stycznia 2020 r.

Miejsce: Muzeum Powstańców Wielkopolskich im. Generała Józefa Dowbora Muśnickiego w Lusowie ul. Ogrodowa 3a, 62-080 Lusowo, godzina 10:00

Informacje na temat dojazdu znajdują się na muzealnej stronie internetowej: muzeumlusowo.pl/jak-dojechac

Wydarzenie będzie rejestrowane fotograficznie i/lub filmowo, prosimy o zapoznanie się z informacją dotyczącą przetwarzania danych osobowych w związku z uczestnictwem w wydarzeniu organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej – Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Poznaniu w załączniku poniżej.

do góry