Nawigacja

Aktualności

Przystanek Historia – dyskusja o książce „Sprawiedliwi” – Zielona Góra, 12 lutego 2020

12 lutego 2020 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze odbyło się spotkanie w ramach „Przystanku Historia”. Tym razem gościem wydarzenia organizowanego przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Poznaniu była autorka książki „Sprawiedliwi” Maryla Ścibor-Marchocka.

„Przystanek Historia IPN” rozpoczął się o godzinie 16.00 w sali im. Janusza Koniusza Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze. Tematem do dyskusji była wydana w ubiegłym roku książka „Sprawiedliwi”. W pierwszej części prowadzący spotkanie Krzysztof Mazur – pracownik Punktu Zamiejscowego IPN rozmawiał z autorką o okolicznościach powstania publikacji oraz trudnościach związanych z upamiętnianiem tych Ukraińców, którzy zdecydowali się nieść pomoc Polakom podczas zbrodni wołyńskiej. Następnie zebrani na sali goście zadawali pytania oraz dzielili się swoimi refleksjami. Po niezwykle interesującej dyskusji zainteresowani mieli okazję uzyskać osobistą dedykację od autorki publikacji.

Wydarzenie było rejestrowane fotograficznie i/lub filmowo, prosimy o zapoznanie się z informacją dotyczącą przetwarzania danych osobowych w związku z uczestnictwem w wydarzeniu organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej – Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Poznaniu w załączniku poniżej.

do góry