Nawigacja

Gry planszowe

Turniej gier planszowych IPN w Bibliotece Raczyńskich – Poznań, 29 listopada 2014

  • Od lewej: dr Rafał Reczek – dyrektor IPN Oddział w Poznaniu, Anna Gruszecka – dyrektor Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu

28 listopada Biblioteka Raczyńskich wzbogaciła się o ponad 100 gier!Instytut Pamięci Narodowej, reprezentowany przez dr. Rafała Reczka – dyrektorapoznańskiego oddziału – przekazał w darze szereg historycznych gierplanszowych: „303", „Kolejka", „Reglamentacja", „Ogonek", „Pamięć '39", „ZnajZnak". Pracownicy filii zostaną przeszkoleni z zakresu gier, aby CzytelnicyBiblioteki mogli w pełni cieszyć się z daru.

Planszowe gry historyczneto jedna z form działalności edukacyjnej, którą Instytut Pamięci Narodowejkieruje do młodszych odbiorców. To nie tylko świetna forma rozrywki, alerównież wspaniały sposób na zdobycie wiedzy poprzez zabawę. Gry planszowe totakże jedna z ofert Biblioteki Raczyńskich! Niemal we wszystkich filiach dladzieci i młodzieży czytelnicy Biblioteki mają do wyboru szeroki wachlarz gier,które poza rozrywką, wspomagają rozwój i edukację.

29 listopada w Herbaciarni Biblioteki Raczyńskich (al. Marcinkowskiego 23/24) dzieci, młodzież i rodzice mogli wziąć udział w turnieju gier wydanych przez IPN. 

Gry „111" i „303" pozwalają w niebanalny i atrakcyjny sposóbprzyswajać wiedzę z zakresu chwalebnych dokonań polskiego lotnictwa.

„111" jest planszową grą historycznąprzeznaczoną dla dwóch osób. Jej akcja rozgrywa się we wrześniu 1939 r. iodtwarza walkę w obronie polskiego nieba, jaką toczyła m.in. 111 eskadramyśliwska.

„303" jest szybką wojenną grą planszowądla dwóch osób. Jeden z graczy dowodzi RAF broniącym Wielkiej Brytanii, a drugiatakuje niemieckim Luftwaffe. Zadaniem lotnictwa Trzeciej Rzeszy jestzbombardowanie Londynu, a celem lotnictwa alianckiego powstrzymań.

Obie gry tookazja do dobrej zabawy nie tylko dla chłopców! Gry przeznaczone są dla dzieciod lat 10.

Pliki do pobrania

do góry