10 stycznia 2019 r. w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej odbyło się podsumowanie projektu oraz wręczenie nagród zwycięzcom i wyróżnionym w konkursie „Epizody z Powstania Wielkopolskiego w komiksie i plakacie” pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego.
Organizatorem projektu składającego się z warsztatów i konkursu było Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu. Współorganizatorem był Wielkopolski Kurator Oświaty w Poznaniu. Natomiast partnerami konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 w Poznaniu oraz Wielkopolskie Muzeum Niepodległości. Konkursowi towarzyszyły warsztaty dla uczniów i nauczycieli, które odbywały się w dniach od 2 do 26 października 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury nr 3 w Poznaniu.
Do konkursu zgłosiło się 39 szkół, a w październikowych zajęciach warsztatowych wzięli udział uczniowie z 35 z nich.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Wojewody Wielkopolskiego, Elżbieta Leszczyńska Wielkopolski Kurator Oświaty, przedstawiciele partnerów, nagrodzeni oraz zaproszeni goście. Od 11 stycznia do końca miesiąca będzie można oglądać w holu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wystawę zwycięskich prac.
Jeszcze raz wszystkim gratulujemy i zapraszamy do oglądania wystawy.
Tekst: Katarzyna Książkowska
Wyniki konkursu:
Kategoria: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne – plakat i komiks
Uczniowie szkół podstawowych – Plakat, których prace uzyskały największą liczbę punktów:
Miejsce 1:
Ada Śmigielska
Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Belęcinie, opiekun pracy Renata Brankowska
Miejsce 2:
Izabela Dura
Zespół Szkół w Mieście Obrzycko opiekun pracy Honorata Pociecha
Miejsce 3:
Klaudia Grzelak
Szkoła Podstawowa w Brzezinach, opiekun pracy Monika Marciniak
Wyróżnienie:
Tomasz Koszuta
Prywatna Szkoła Podstawowa „Kuźnia Talentów” Lusówko opiekun pracy Agnieszka Sroka
Uczniowie trzecich klas gimnazjum – Plakat, których prace uzyskały największą liczbę punktów:
Miejsce 1:
Hanna Zakrzewska
Społeczne Gimnazjum nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu, opiekun pracy Małgorzata Andrzejewska
Miejsce 2:
Marika Baszko
Szkoła Podstawowa Chrośnica 54, Zbąszyń, opiekun pracy Małgorzata Sobczak-Maksimik
Miejsce 3:
Agata Frąckowiak
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Skórzewie, opiekun pracy Bernadeta Szorowska
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – Plakat, których prace uzyskały największą liczbę punktów:
Miejsce 1:
Maria Tomaszewska
Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu im. bł. Piątki Poznańskiej, opiekun pracy Anita Stawik-Szablewska
Miejsce 2:
Weronika Laufer
Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi Nowy Tomyśl, opiekun pracy Piotr Kościański
Miejsce 3:
Wiktoria Ratajczak
I Liceum im. T. Kościuszki w Jarocinie, opiekun pracy Iwona Pietras
Uczniowie lub zespoły szkół podstawowych – Komiks, których prace uzyskały największą liczbę punktów:
Miejsce 1. Zespół trzyosobowy:
Martyna Krzyżkowiak, Emilia Domin, Mateusz Maćkowski
Szkoła Podstawowa im. Kompanii Wilkowskiej Powstańców Wielkopolskich w Wilkowie Polskim, opiekun pracy Hanna Czapla
Miejsce 1. Zespół dwuosobowy:
Paweł Kaczmarek, Teresa Tomaszewska
Zespół Szkół w Mieście Obrzycko, opiekun pracy Honorata Pociecha
Miejsce 2.
Wojciech Becela
Zespół Szkół w Krzykosach, opiekun pracy Iwona Osowska-Dziuba
Miejsce 3. Zespół trzyosobowy:
Filip Frieska, Joanna Kopczyńska, Maria Żmudzińska
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika Panigródz 24, Gołańcz, opiekun pracy Anna Kopczyńska
Wyróżnienie:
Zespół trzyosobowy:
Patrycja Kręcichwast, Emilia Zalewska, Paulina Kalisz
Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Belęcinie, opiekun pracy Renata Brankowska
Wyróżnienie:
Aleksandra Majchrzak
Prywatna Szkoła Podstawowa „Kuźnia Talentów” Lusówko, opiekun pracy Agnieszka Sroka
Uczniowie lub zespoły trzecich klas gimnazjum – Komiks, których prace uzyskały największą liczbę punktów:
Miejsce 1. Zespół trzyosobowy:
Oliwia Binkowska, Marta Glabus, Cezary Dziuba
Zespół Szkół w Krzykosach, opiekun pracy Iwona Osowska-Dziuba
Miejsce 2. Zespół trzyosobowy:
Hanna Połomka, Natalia Tomkowiak, Patrycja Kaźmierczak
Gimnazjum Chrośnica 54 Zbąszyń, opiekun pracy Małgorzata Sobczak-Maksimik
Miejsce 3.
Zofia Ciesielska
Społeczne Gimnazjum nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Poznaniu, opiekun pracy Małgorzata Andrzejewska
Uczniowie lub zespoły szkół ponadgimnazjalnych – Komiks, których prace uzyskały największą liczbę punktów:
Miejsce 1.
Anna Stelmaszyk
I Liceum im. T. Kościuszki w Jarocinie, opiekun pracy Iwona Pietras
Komisja Konkursowa:
Przewodniczący: Katarzyna Książkowska
Z-ca przewodn.: Anna Chmielewska-Metka
Członkowie: Marta Szczesiak-Ślusarek, Witold Sobócki, Tomasz Cieślak, Piotr Orzechowski, Katarzyna Makowska, Witold Tkaczyk, Przemysław Terlecki, Jarosław Biegała, Marcin Wiśniewski