Nawigacja

Przystanek Historia – Leszno

Dyskusja nad książką „W kręgu kultury PRL. SPORT” w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Grochowiaka – Leszno, 27 kwietnia 2016

W środowy wieczór, 27 kwietnia 2016 roku, w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Miejskiej Bibliotece Publicznej  im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie odbyło się spotkanie dyskusyjne wokół książki pod redakcją Karoliny Bittner i Doroty Skotarczak „W kręgu kultury PRL. SPORT” z udziałem autorek i dr. hab. Ryszarda Wryka.

Pierwszy tom z cyklu wydawniczego „W kręgu kultury PRL” poświęcony jest w całości sportowi i ma charakter monografii zbiorowej. Składa się z czterech części. Zawarte w nim publikacje dotyczą rożnych dyscyplin, wydarzeń sportowych, przybliżają sylwetki sportowców i działaczy. Prezentują też aspekty aktywności fizycznej w życiu codziennym w Polsce Ludowej. W tomie nie zabrakło artykułów odsłaniających kulisy sportu: o sportowcach na dopingu, działaczach piłkarskich, nieprawidłowościach w polskiej piłce nożnej. Podjęte spektrum tematów zamyka zapis ciekawej dyskusji panelowej pt. „Sport w PRL – czyje sukcesy, czyje porażki?”

27 kwietnia 2016, środa, godz. 18.00
CE IPN „Przystanek Historia” w MBP im. Grochowiaka
Leszno, ul. Bolesława Chrobrego 3, Galeria Lochy

do góry