Nawigacja

Aktualności

Podsumowanie warsztatów towarzyszących konkursowi „Epizody z Powstania Wielkopolskiego w komiksie i plakacie” – Poznań, październik 2018

26 października 2018 r. w młodzieżowym Domu Kultury nr 3 w Poznaniu zakończyły się warsztaty z plakatu i komiksu, które przygotowywały do konkursu „Epizody z Powstania Wielkopolskiego w komiksie i plakacie” pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2018/2019. Do konkursu zgłosiło się 39 szkół, a w zajęciach warsztatowych wzięli udział uczniowie z 35 z nich. Warsztaty odbyły się pod fachowym okiem prowadzących: Katarzyny Makowskiej, która przekazywała swoją wiedzę o projektowaniu plakatów i Witolda Tkaczyka, który uczył uczestników tworzenia komiksów.

Na prace konkursowe, wyłonione w etapie szkolnym przez zgłoszone placówki, czekamy do 16 listopada 2018 r. (decyduje data stempla pocztowego). Wyniki etapu wojewódzkiego zostaną ogłoszone 17 grudnia 2018 r., a uroczysty finał odbędzie się w Poznaniu 10 stycznia 2019 r.

Organizatorem konkursu „Epizody z Powstania Wielkopolskiego w komiksie i plakacie” jest Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu.

Współorganizatorem jest Wielkopolski Kurator Oświaty w Poznaniu.

Partnerem konkursu są: Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 w Poznaniu oraz Wielkopolskie Muzeum Niepodległości.

Fot. Katarzyna Książkowska

do góry