Nawigacja

Aktualności

Spotkanie z repatriantami i wyjątkowy pokaz musicalu „Virtuoso” – Poznań, 2 lipca 2021

W piątkowy wieczór w Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbyło się wyjątkowe spotkanie, którego gośćmi honorowymi byli repatrianci z terenów byłego Związku Radzieckiego przebywający w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Rodak w Środzie Wielkopolskiej, w którym przygotowują się do nowych warunków życia w Polsce, Ojczyźnie swoich przodków.

Gości przywitał dyrektor Teatru Muzycznego Przemysław Kieliszewski. Swoją obecnością spotkanie uświetnił minister Jan Dziedziczak – sekretarz Stanu, pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą.

Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu dr hab. Rafał Reczek wspólnie z Przemysławem Kieliszewskim oraz Dariuszem Grzybkiem – Prezesem Fundacji Zakłady Kórnickie wręczyli gościom przygotowane przez Instytut Pamięci Narodowej materiały o historii Polski oraz o najważniejszych wydarzeniach naszej małej Ojczyzny – Powstaniu Wielkopolskim i Robotniczym Proteście z 28 czerwca 1956 r.

Szczególnym momentem wieczoru był pokaz musicalu „Virtuoso” przygotowanego przez Teatr Muzyczny w Poznaniu. Inspiracją dla twórców musicalu była postać Ignacego Jana Paderewskiego, wybitnego pianisty, męża stanu, dyplomaty, filantropa, Premiera RP.

Ten wyjątkowy wieczór mógł odbyć się dzięki zaangażowaniu Teatru Muzycznego w Poznaniu, Fundacji Zakłady Kórnickie oraz Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Rodak w Środzie Wielkopolskiej.

do góry