Nawigacja

Aktualności

„Moja ulubiona wojna” – wyjątkowy film o dorastaniu w komunistycznych realiach. Pokaz online w związku z 40. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce – 8 grudnia 2021

Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu zaprasza na pokaz online filmu animowanego „Moja ulubiona wojna”, w reżyserii Ilze Burkovskiej Jacobsen (produkcja: Łotwa-Norwegia 2020, czas trwania 82 min). Projekcja odbędzie się 8 grudnia, link do filmu będzie aktywny od godz. 8.00 do 17.00.

Nawiązując do 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, warto przyjrzeć się jak wyglądała codzienność w krajach republik sowieckich. Bardzo ujmujący i pięknie zrealizowany animowany dokument opowiada autobiograficzną historię reżyserki, która dorastała w czasach zimnej wojny na Łotwie, będącej wówczas częścią Związku Sowieckiego. Ilze żyje w rozdwojeniu pomiędzy komunistyczną rzeczywistością a propagandą, która tej rzeczywistości zaprzecza. Odkrywa też, jak odmienne przekonania mają ci, których kocha nabardziej. Film to opowieść o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej tożsamości, prawdy i lojalności.

Seans odbędzie się w formule online z limitowaną liczbą widzów. W sprawie szczegółów i zapisów prosimy o kontakt pod adresem mailowym: witold.sobocki@ipn.gov.pl.

Film przeznczony jest dla uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Na chwilę obecną zapisy zostały zamknięte.

do góry