Nawigacja

Aktualności

Podsumowanie V edycji Gminnego Konkursu „Bohaterowie Powstania Wielkopolskiego” – Grodzisk Wielkopolski, 28 kwietnia 2022

Powstanie Wielkopolskie było wspaniałym sukcesem, wspólnym wysiłkiem Wielkopolan, którzy chcieli, by ziemie na których mieszkali od wieków były częścią odradzającej się Polski. Pamięć o nich jest dziś naszym zobowiązaniem i elementem w procesie budowy naszej tożsamości i dumy narodowej. Szczególnie ważne jest to w przypadku nauczania młodego pokolenia.

W dniu 28 kwietnia 2022 r. w gmachu Szkoły Podstawowej nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim odbyło się uroczyste podsumowanie V edycji Gminnego Konkursu „Bohaterowie Powstania Wielkopolskiego”. Konkurs swoim patronatem objął Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu reprezentowany przez dyrektora dr. hab. Rafała Reczka.

W rywalizacji wzięli udział uczniowie szkół podstawowych gminy Grodzisk Wielkopolski. Uczestnicy zmagali się z pytaniami dotyczącymi życiorysów grodziskich powstańców – bohaterów Powstania Wielkopolskiego oraz musieli wykazać się wiedzą z zakresu przebiegu tego zrywu. Celem konkursu była współpraca pomiędzy szkołami, popularyzacja wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim i znajomość dziejów naszej Małej Ojczyzny. Podczas gali podsumowującej uczestnicy mogli obejrzeć film przybliżający postać Powstańca Wielkopolskiego Antoniego Janusa przygotowany przez uczniów klasy szóstej.

Zmagania konkursowe odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych – młodszej (uczniowie klas 4-6) i starszej (uczniowie klas 7-8).

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:

  • Zuzanna Zeidler – I miejsce (4-6 SP w Grąblewie)
  • Wiktor Kaczmarek – II miejsce (4-6 SP 2 w Grodzisku)
  • Franciszek Kłak – III miejsce (4-6 SP w Ptaszkowie)
  • Radosław Mańkowski – I miejsce (7-8 SP 4 w Grodzisku)
  • Maria Pałyga – II miejsce (7-8 SP 4 w Grodzisku)
  • Dagmara Jakubczak – III miejsce (7-8 SP w Ptaszkowie)

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy osiągniętych wyników.

do góry