Nawigacja

Aktualności

Przystanek Historia w Lesznie: wykład „Zbrodnie niemieckie w Wielkopolsce w 1939 r. w ramach »Operacji Tannenberg«” – Leszno, 22 marca 2023

W ramach „Przystanku Historia w Lesznie”, organizowanego przez IPN Oddział w Poznaniu wraz z Miejską Biblioteką Publiczną im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie, 22 marca 2023 r. odbyło się spotkanie, podczas którego zebrani goście mogli wysłuchać wykładu „Zbrodnie niemieckie w Wielkopolsce w 1939 r. w ramach »Operacji Tannenberg«”. Prelekcję wygłosił Tomasz Cieślak, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej, zajmujący się tematyką niemieckich zbrodni w Wielkopolsce. W czasie wykładu przedstawiono również materiały edukacyjne na temat Operacji „Tannenberg” przygotowane przez Oddziałowe Biuro Edukacji IPN w Poznaniu oraz zaprezentowano film z cyklu „Zbrodnia niedoskonała” o Lasach Palędzko-Zakrzewskich przygotowany na akcję medialno-edukacyjną „Zapal Znicz Pamięci”. Podczas spotkania była możliwość zapoznania się z książką autorstwa Tomasza Cieślaka „Książ ’39. Niewinnie straceni”.

Zapraszamy serdecznie na następne spotkania organizowane w ramach „Przystanku Historia w Lesznie” w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Grochowiaka.

do góry