Nawigacja

Aktualności

Regionalny półfinał IX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbrück” – Poznań, 13 marca 2023

13 marca 2023 r. w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” przy ul. Dąbrowskiego 29 w Poznaniu odbył się regionalny półfinał IX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek obozu KL Ravensbrück” pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Wszystkich uczestników i ich opiekunów przywitała Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu Marta Szczesiak-Ślusarek.

W konkursie wystąpiło 17 recytatorów z Wielkopolski, w tym m.in. z Kościana, Mosiny, Jarocina, Komornik i Poznania. Komisja konkursowa w składzie: Magdalena Wilczyńska-Grześ (Dyrektor Wydziału Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Poznaniu), Roma Szymańska (V Liceum Ogólnokształcące im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu) oraz dr Izabella Kopczyńska (OBEN IPN) oceniła recytację wybranych przez uczestników utworów prozy i poezji.

Do udziału w Gali Finałowej, która odbędzie się 26 kwietnia 2023 r. w Rudzie Śląskiej, decyzją Komisji Konkursowej zakwalifikowali się Joanna Owczarska z I Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie oraz Piotr Piątek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie. Wspólnie z innymi finalistami odwiedzą oni Miejsce Pamięci i Przestrogi KL Ravensbrück w Niemczech w dniach 19-22 maja 2023 r.

Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki w postaci materiałów edukacyjnych związanych z tematyką konkursu.

Nagrodzonym uczestnikom gratulujemy. Zainteresowanych zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

do góry