Nawigacja

Aktualności

Dyskusja nad książką „Solidarność 1980–1981 w kraju i w Wielkopolsce. Szkice do portretu” w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Bibliotece Raczyńskich – Poznań, 8 grudnia 2016

W Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Bibliotece Raczyńskich odbyło się spotkanie dyskusyjne wokół wydawnictwa IPN „Solidarność 1980–1981 w kraju i w Wielkopolsce. Szkice do portretu”.

W dyskusji nad książką „Solidarność 1980–1981 w kraju i w Wielkopolsce. Szkice do portretu” udział wzięli: dr. Grzegorz Waligóra, dr Przemysław Zwiernik, dr Karolina BIttner i Arkadiusz Małyszka. Moderatorem spotkania był prof. dr hab. Krzysztof Brzechczyn.

Badania nad dziejami „Solidarności” nabrały od momentu powstania IPN ogromnego przyśpieszenia. Wszystkie czynione ustalenia zbliżają nas do prawdy, ale niekiedy otwierają też nowe perspektywy badawcze i narzucają pokorną konstatację, że jeszcze sporo zostało do zrobienia. Należy cieszyć się, że powstają prace, które zbliżają nas do opracowania dobrych syntez historii „Solidarności”, zarówno na poziomie ogólnopolskim, jak i regionalnym. Teksty składające się na tę książkę są niezmiernie wartościowe, oparte na solidnej bazie źródłowej i napisane w sposób poprawny metodycznie oraz zwyczajnie ciekawy. Książka niewątpliwie znajdzie odbiorców nie tylko w kręgach naukowych, ale także wśród mieszkańców Wielkopolski zainteresowanych najnowszą historią naszego kraju.

8 grudnia 2016, czwartek, godz. 18.00
Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia” w Bibliotece Raczyńskich
Poznań, Biblioteka Raczyńskich, plac Wolności 19, sala 1

do góry