Nawigacja

Aktualności

Cykl audycji historycznych w Radio Zachód „Historie pisane na nowo...” – niedziele, godz. 14:05

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami.

Regionalna Rozgłośnia Polskiego Radia – Radio Zachód we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu zaprasza w każdą niedzielę po godz. 14:00 na cykl audycji historycznych „Historie pisane na nowo...”.

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami. Relacjonujemy uroczystości związane z ważnymi wydarzeniami oraz ciekawe konferencje i spotkania, dzięki którym można lepiej poznać historię regionu i kraju.

W audycji 21 lutego głównym tematem będzie 40. rocznica powstania Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Działacze NZS wywalczyli m.in. autonomię uczelni i zniesienie obowiązku nauczania języka rosyjskiego. Do organizacji należał co trzeci student w Polsce. W stanie wojennym NZS, podobnie jak "Solidarność", zostało zdelegalizowane, a wielu jego działaczy internowanych.
 
W audycji 28 lutego obszerne fragmenty debaty "Jak Landsberg został Gorzowem" o powojennej historii miasta. Debatę zorganizował niedawno Instytut Pamięci Narodowej w ramach cyklu edukacyjnego "Przystanek Historia".

Wszystkie odcinki można znaleźć w internecie: www.zachod.pl

Zapraszamy na 103 i 106 FM.

do góry