Nawigacja

Aktualności

Cykl audycji historycznych w Radio Zachód „Historie pisane na nowo...” – niedziele, godz. 14:05

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami.

Regionalna Rozgłośnia Polskiego Radia – Radio Zachód we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu zaprasza w każdą niedzielę po godz. 14:00 na cykl audycji historycznych „Historie pisane na nowo...”.

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami. Relacjonujemy uroczystości związane z ważnymi wydarzeniami oraz ciekawe konferencje i spotkania, dzięki którym można lepiej poznać historię regionu i kraju.

Do końca bieżącego roku w każdą niedzielę emitować będziemy fragmenty "Wspomnień politycznych" zmarłego w listopadzie mecenasa Waleriana Piotrowskiego.
 
Prawnik, polityk, działacz społeczny, pochodził z Grodziska Wielkopolskiego. W czasie II wojny światowej był robotnikiem przymusowym. Po wojnie, po ukończeniu aplikacji adwokackiej został skierowany na praktyki - najpierw do Sulechowa, a później do Zielonej Góry. Bronił przed sądem uczestników Wydarzeń Zielonogórskich z 1960 roku. Później był też obrońcą działaczy solidarnościowych. Działał w organizacjach społecznych i katolickich. Dwukrotnie zdobywał mandat senatora. Był odznaczany Orderem Odrodzenia Polski, a także Krzyżem Wolności i Solidarności oraz Medalem 100-lecia Odzyskanej Niepodległości. 
 
Kilka lat temu przekazał Radiu Zachód swoje "Wspomnienia..." spisane z okazji 25-lecia wyborów z 1989 roku. Ich fragmenty będziemy przybliżać słuchaczom w niedziele po godzinie 14:05.
 
Wszystkie odcinki można znaleźć w internecie: www.zachod.pl

Zapraszamy na 103 i 106 FM.

do góry