Nawigacja

Aktualności

Cykl audycji historycznych w Radio Zachód „Historie pisane na nowo...” – niedziele, godz. 14:05

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami.

Regionalna Rozgłośnia Polskiego Radia – Radio Zachód we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu zaprasza w każdą niedzielę po godz. 14:00 na cykl audycji historycznych „Historie pisane na nowo...”.

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami. Relacjonujemy uroczystości związane z ważnymi wydarzeniami oraz ciekawe konferencje i spotkania, dzięki którym można lepiej poznać historię regionu i kraju.

W audycji 5 kwietnia Szymon Pietrzykowski z poznańskiego oddziału IPN w ramach akcji "Zostań w domu - poznaj historię" opowie o Sprawiedliwych wśród Narodów Świata – wyróżnieniach dla osób, które w czasie II wojny światowej pomagały ludności żydowskiej. Będzie też kolejny odcinek audiobooka "Na przedpolu Jałty – wspomnienia z tajnej służby w dyplomacji", opartego na wspomnieniach Jerzego Kurcyusza, który w czasie II wojny był ambasadorem w Stambule.
 
Wszystkie odcinki można znaleźć w internecie: www.zachod.pl

Zapraszamy na 103 i 106 FM.

do góry