Nawigacja

Nowy portal popularnonaukowy

więcej

Aktualności

Cykl audycji historycznych w Radio Zachód „Historie pisane na nowo...” – niedziele, godz. 14:05

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami.

Regionalna Rozgłośnia Polskiego Radia – Radio Zachód we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu zaprasza w każdą niedzielę po godz. 14:00 na cykl audycji historycznych „Historie pisane na nowo...”.

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami. Relacjonujemy uroczystości związane z ważnymi wydarzeniami oraz ciekawe konferencje i spotkania, dzięki którym można lepiej poznać historię regionu i kraju.

W audycji 8 grudnia wspomnienie Witolda Bednarza. Jeden z współtwórców podziemnego "Radia Solidarność" zmarł we wtorek w Gorzowie.
 
Był członkiem pierwszej grupy nadawczej tworzącej gorzowskie „Radio Solidarność”. Aresztowany 17 grudnia 1983 r. i skazany przez Sąd Rejonowy w Gorzowie na 1 rok i 4 miesiące więzienia.Niedawno został wyróżniony Krzyżem Wolności i Solidarności.
 
Wszystkie odcinki można znaleźć w internecie: www.zachod.pl

Zapraszamy na 103 i 106 FM.

do góry