Nawigacja

Aktualności

Cykl audycji historycznych w Radio Zachód „Historie pisane na nowo...” – niedziele, godz. 14:05

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami.

Regionalna Rozgłośnia Polskiego Radia – Radio Zachód we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu zaprasza w każdą niedzielę po godz. 14:00 na cykl audycji historycznych „Historie pisane na nowo...”.

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami. Relacjonujemy uroczystości związane z ważnymi wydarzeniami oraz ciekawe konferencje i spotkania, dzięki którym można lepiej poznać historię regionu i kraju.

W audycji 29 stycznia relacja z Przystanku Historia IPN w Gorzowie. Dr Piotr Grzelczak z poznańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej opowiadał o powstaniu wielkopolskim. W audycji także historia więźniarek hitlerowskiego obozu w Zielonej Górze, które zimą 1945 roku szły w "marszu śmierci".
 
W audycji 5 lutego relacja ze spotkania Przystanku Historia IPN, podczas którego odbyła się dyskusja o procesie weryfikacji funkcjonariuszy SB w 1990 roku. Rozmawiali m.in. byli przewodniczący wojewódzkich komisji kwalifikacyjnych ds. SB w Gorzowie i Krakowie: Marek Surmacz i Zbigniew Fijak.
Wszystkie odcinki można znaleźć w internecie: www.zachod.pl

Zapraszamy na 103 i 106 FM.

do góry