Nawigacja

Aktualności

Cykl audycji historycznych w Radio Zachód „Historie pisane na nowo...” – niedziele, godz. 14:05

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami.

Regionalna Rozgłośnia Polskiego Radia – Radio Zachód we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu zaprasza w każdą niedzielę po godz. 14:00 na cykl audycji historycznych „Historie pisane na nowo...”.

W każdej audycji przedstawiamy nieznane dotąd wydarzenia, wracamy do spraw zapomnianych i ich bohaterów. Rozmawiamy z publicystami i historykami. Relacjonujemy uroczystości związane z ważnymi wydarzeniami oraz ciekawe konferencje i spotkania, dzięki którym można lepiej poznać historię regionu i kraju.

W audycji 25 października pierwszy odcinek nowego cyklu „Świadkowie historii” – to wspólne przedsięwzięcie Archiwum Państwowego w Zielonej Górze i Radia Zachód, w którym będziemy prezentować świadków i uczestników ważnych wydarzeń historycznych. Bohaterem pierwszego odcinka będzie Waldemar Sawicki, w 1980 roku jeden z założycieli Solidarności w Zakładzie Gazowniczym w Zielonej Górze. 
W audycji także obszerne fragmenty trzeciej konferencji z cyklu Człowiek wobec systemów totalitarnych na Środkowym Nadodrzu 1933-1989.
 
Wszystkie odcinki można znaleźć w internecie: www.zachod.pl

Zapraszamy na 103 i 106 FM.

do góry