Nawigacja

Aktualności

Lekcje terenowe „Tramwajem przez historię najnowszą. Poznański Czerwiec 1956” – siódma edycja projektu OBEN IPN w Poznaniu

  • Tramwajem przez historię najnowszą. Poznański Czerwiec 1956
    Tramwajem przez historię najnowszą. Poznański Czerwiec 1956

Od 22 marca br. odbywać się będą lekcje terenowe o Poznańskim Czerwcu. Już siódmy rok, podczas przejazdu tramwajem poznańskiego MPK, pokazywać będziemy młodzieży miejsca z wiązane z wydarzeniami z 1956 roku. Będziemy też o nich opowiadać, zarówno w tramwaju i pod Poznańskimi Krzyżami, jak i w Muzeum Powstania Poznańskiego Czerwiec ’56 – Oddziale Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości. Dotychczas w lekcjach terenowych IPN wzięło udział ponad dwa tysiące osób.

Lekcje rozpoczynamy na dębieckiej pętli. Przemieszczając się stąd do centrum i mijając fabryczne mury, nietrudno wyobrazić sobie pracę poznańskich robotników w latach 50. i ich przemarsz w czerwcowy poranek pod siedziby ówczesnych władz miejskich i państwowych. Śladów historii wypatrujemy z młodzieżą na poznańskich Jeżycach i na pl. Mickiewicza, gdzie upamiętniono Poznański Czerwiec okazałym pomnikiem. Zajęcia kończy wizyta w Muzeum. Lekcje prowadzi Agnieszka Kołodziejska z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Poznaniu.

Wszystkie terminy lekcji są już zajęte, kolejna edycja projektu rozpocznie się wiosną 2019 roku.

Relacja TVP 3 Poznań.

Kontakt:

Agnieszka Kołodziejska

agnieszka.kolodziejska@ipn.gov.pl

tel. 61 835 69 53

do góry