Nawigacja

Aktualności

„Drzwi otwarte w IPN” – Poznań, 12 listopada 2019

12 listopada 2019 r. poznański oddział IPN „otworzył drzwi” dla uczniów klas drugich V LO im. Klaudyny Potockiej z Poznania. Młodzież wysłuchała wykładu dotyczącego działalności Instytutu Pamięci Narodowej.

Następnie Piotr Bojarski, znany reportażysta, autor powieści kryminalnych i historycznych, opowiedział o historii powstawania filmowych wywiadów umieszczonych na portalu Wydawnictwa Miejskiego Posnania, czyli o Poznańskim Archiwum Historii Mówionej. Ponadto przybliżył warsztat pracy pisarskiej, podzielił się informacjami dotyczącymi wykorzystywania w publikacjach materiałów archiwalnych, przechowywanych między innymi w archiwum poznańskiego oddziału IPN.

Zaprezentowana została również napisana przez Piotra Bojarskiego książka pt. „Cwaniaki”, której akcja toczy się w 1918-1919 r. w Poznaniu i opowiada o trzech młodych idealistach, walczących o wolną i niepodległą Polskę. Spotkanie uatrakcyjnił quiz historyczny, w którym młodzież odpowiadała na pytania dotyczące Powstania Wielkopolskiego. Zwycięzcy quizu otrzymali egzemplarze książki z autografem autora. Spotkanie zakończyła tradycyjnie wizyta w pracowni reprograficznej i magazynach archiwalnych.

Anna Chmielewska-Metka

Wydarzenie było rejestrowane fotograficznie i/lub filmowo, prosimy o zapoznanie się z informacją dotyczącą przetwarzania danych osobowych w związku z uczestnictwem w wydarzeniu organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej – Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Poznaniu w załączniku poniżej.

do góry