Nawigacja

Aktualności

Promocja III tomu „Encyklopedii Solidarności” – Poznań, 11 grudnia 2019

11 grudnia 2019 r. w Sali Posiedzeń Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk przy ul. Mielżyńskiego 27/29 w Poznaniu odbyła się promocja III tomu „Encyklopedii Solidarności”.

„Encyklopedia Solidarności” jest projektem realizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej w ramach Centralnego Projektu Badawczego zatytułowanego „Solidarność i opór społeczny w PRL 1956–1989”. Celem wydawania „Encyklopedii Solidarności” jest udokumentowanie historii opozycji w PRL w latach 1976-1989.

Dotychczas ukazały się trzy tomy „Encyklopedii Solidarności”: t. I w 2010 r., t. II w 2012 r. i t. III w 2019 r. Redakcję naukową t. III stanowią: dr Grzegorz Waligóra (red. naczelny), Łukasz Sołtysik (z-ca red. naczelnego), dr Kamil Dworaczek (sekretarz), Leszek Próchniak i dr Marcin Zwolski. Tom III zawiera 1111 biogramów i 408 haseł rzeczowych. Poszczególne tomy są wydawane w tzw. systemie holenderskim – zawierają biogramy i hasła od A do Ż. Obecnie trwają prace nad wydaniem tomu IV.

Wydarzenie było rejestrowane fotograficznie i/lub filmowo, prosimy o zapoznanie się z informacją dotyczącą przetwarzania danych osobowych w związku z uczestnictwem w wydarzeniu organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej – Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Poznaniu w załączniku poniżej.

do góry