Nawigacja

Aktualności

KOMUNIKAT: wznowienie pracy punktu przyjęć wniosków w Oddziale IPN w Poznaniu oraz czytelni akt w Poznaniu i Zielonej Górze

Szanowni Państwo,

informujemy, że 25 maja 2020 r. otwarta zostanie czytelnia naukowa akt i punkt przyjęć wniosków w Oddziale IPN w Poznaniu oraz czytelnia Punktu Zamiejscowego IPN w Zielonej Górze.

Udostępnianie dokumentów odbywać się będzie wyłącznie po wcześniejszym umówieniu terminu wizyty, z zachowaniem zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych. W sprawie ustalenia terminu wizyty można kontaktować się z referentem sprawy lub mailowo/telefonicznie:

  • W przypadku czytelni IPN w Poznaniu: obuiad.poznan@ipn.gov.pl tel. do sekretariatu archiwum 61 835 69 08
  • W przypadku czytelni IPN w Zielonej Górze: Krzysztof.Mazur@ipn.gov.pl tel. 735 205 795.

Prosimy również, aby użytkownicy czytelni zaopatrzyli się w maseczki lub przyłbice zakrywające usta i nos, korzystanie z których jest warunkiem wejścia do budynku Instytutu w Poznaniu i Punktu Zamiejscowego Instytutu w Zielonej Górze.

W związku z wprowadzonymi ograniczeniami, w tym samym czasie w czytelni IPN w Poznaniu będzie mogło przebywać 4 wnioskodawców, a w Punkcie Zamiejscowym IPN w Zielonej Górze – 1 wnioskodawca.

W pomieszczeniach czytelni dostępne będą płyny do dezynfekcji rąk.

Jednocześnie, mając na celu minimalizację zagrożenia zarażeniem Covid-19, w sprawach zapytań i wniosków, zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego oraz za pośrednictwem poczty tradycyjnej i elektronicznej.

do góry