Nawigacja

Aktualności

Lekcje „Wielkopolanie 1939–1945: miejsca i ludzie”

Uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz towarzyszących im nauczycieli zapraszamy na lekcje, których celem jest przybliżenie mało znanych wątków i miejsc związanych z Wielkopolską w okresie II wojny światowej.

Proponujemy Państwu cie­kawe zajęcia, podczas których uczestnicy poznają niezwykłe historie bohaterów pochodzących z Poznania i regionu oraz związanych z ich losami miejsc pamięci narodowej.

Jednym z takich miejsc jest Fort VII w Poznaniu – pierwszy założony na terenach Polski okupowanych przez Niemców w 1939 roku obóz koncentracyjny. To wyjątkowy punkt na historycznej mapie Poznania, dzisiaj mieści się w nim Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII w Poznaniu.

Pierwsze spotkania poświęcone będą przetrzymywanym i zamordowanym w Forcie VII w Poznaniu członkom grupy konspiracyjnej dr. Franciszka Witaszka, szefa Związku Odwetu Okręgu Poznańskiego Związku Walki Zbrojnej. Poznaj ich tragiczną historię i dowiedz się, co wydarzyło się w styczniu 1943 r. w Forcie VII w Poznaniu.

Organizator: Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu

Koordynator: dr Izabella Kopczyńska, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu

Grupa docelowa: szkoły podstawowe (klasy VII-VIII) i ponadpodstawowe z terenu województwa wielkopolskiego

Kontakt: izabella.kopczynska@ipn.gov.pl

Termin: do uzgodnienia z koordynatorem

do góry