Nawigacja

Aktualności

Czwartek z książką: „Miasta Wolności. Poznań–Budapeszt 1956” – Poznań, 30 czerwca 2022

Kolejna rocznica Poznańskiego Czerwca ’56 skłania do rozmowy na temat najnowszej publikacji wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej poświęconej protestowi poznańskich robotników i mieszkańców Poznania oraz Rewolucji Węgierskiej 1956 r. Książka „Miasta Wolności. Poznań–Budapeszt 1956” ukazała się w dwóch wersjach językowych. Trzech polskich historyków oraz historyk węgierski przedstawili przyczyny, przebieg i skutki wydarzeń. Autorzy opisali proces przejmowania władzy przez komunistów, fazy zniewalania społeczeństwa, represje, trudną sytuacji gospodarczą, które legły u podstaw erupcji niezadowolenia i dążeń niepodległościowych w obu krajach. Bogato ilustrowana książka przedstawia również pamięć o tych wydarzenia.

W spotkaniu wezmą udział autorzy: prof. dr hab. Stanisław Jankowiak, dr Rafał Kościański, a poprowadzi je prof. UAM dr hab. Konrad Białecki. Podczas wydarzenia będzie możliwość nabycia publikacji w cenie promocyjnej.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Zapraszamy do Centrum Edukacyjnego IPN w Poznaniu – „Przystanek Historia”, które mieści się przy ul. Dąbrowskiego 29 w czwartek 30 czerwca 2022 r. o godz. 17:00.

do góry