Nawigacja

Aktualności

Prelekcja w Poznań British International School o amerykańskich ochotnikach w walkach o niepodległość Polski – Poznań, 15 listopada 2022

15 listopada 2022 r. Piotr Krzyżański z poznańskiego Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej z okazji Narodowego Święta Niepodległości wygłosił dla uczniów Poznań British International School prelekcję na temat 7 Eskadry Myśliwskiej. Eskadra, w której służyli amerykańscy ochotnicy odegrała kluczową rolę podczas walk z bolszewikami na terenach południowo-wschodniej Rzeczypospolitej i Ukrainy. Uczniowie klas IV-VIII wykazali się nie tylko dużym zainteresowaniem, ale również sporą wiedzą związaną z tematyką walk o niepodległość Polski. Spotkanie zorganizowała Maria Deszczyńska z Poznań British International School.

Wszystkich zainteresowanych tematyką 7 Eskadry zapraszamy na stronę gry 7. W obronie Lwowa, gdzie można nie tylko zapoznać się z historią jednostki i służących w niej ochotników, ale również samemu spróbować swych sił w powstrzymaniu KonArmii nacierającej na Lwów.

  • Fot. Marta Deszczyńska
    Fot. Marta Deszczyńska
  • Fot. Marta Deszczyńska
    Fot. Marta Deszczyńska
do góry