Nawigacja

Aktualności

Warsztaty dla uczestników IX Turnieju Debat Historycznych IPN – Poznań, 26 lutego i 5 marca 2024

26 lutego i 5 marca 2024 r. w Przystanku Historia IPN w Poznaniu odbyły się warsztaty dla uczestników etapu regionalnego IX Turnieju Debat Historycznych IPN.

W pierwszym z wymienionych terminów odbyły się, mające charakter fakultatywny, warsztaty z podstaw debatowania, w których udział wzięły trzy drużyny reprezentujące: I Liceum Ogólnokształcące z Rawicza, III Liceum Ogólnokształcące z Konina oraz I Liceum Ogólnokształcące z Kościana. Uczestnicy spotkania mieli możliwość m.in. poznania i zrozumienia zasad debaty oksfordzkiej oraz budowania umiejętności stosowania się do poszczególnych ról mówców w debacie. Ponad czterogodzinne szkolenie zakończyło się rozegraniem debaty sparingowej. Warsztaty te prowadził Rafał Wiercioch z Fundacji Projekty Edukacyjne (współorganizator IX Turnieju Debat Historycznych IPN).

5 marca natomiast miały miejsce warsztaty merytoryczne, w których uczestniczyli przedstawiciele wszystkich drużyn zgłoszonych do tegorocznego regionalnego etapu TDH IPN (oprócz wyżej wymienionych byli to reprezentanci II Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, V Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, XII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, Liceum Ogólnokształcącego w Środzie Wielkopolskiej oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Koninie). Podczas zajęć omówione zostały tezy, z którymi zmierzą się debatanci podczas poznańskiego finału. Warsztaty prowadzili pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu: dr Izabella Kopczyńska, Agnieszka Kwaśnioch, Marcin Podemski oraz Witold Sobócki.

do góry