Nawigacja

Aktualności

Promocja książki „Konspiracja antykomunistyczna i podziemie zbrojne w Wielkopolsce w latach 1945-1956” – Kalisz, 9 czerwca 2017

  • Zaproszenie
    Zaproszenie

Archiwum Państwowe w Kaliszu oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów zorganizowały promocję książki „Konspiracja antykomunistyczna i podziemie zbrojne w Wielkopolsce w latach 1945-1956”, która odbyła się 9 czerwca 2017 r. w Archiwum Państwowym w Kaliszu.

W programie m.in.:

  • spotkanie z autorkami książki:

    dr Agnieszką Łuczak – naczelnikiem Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu (autorką i współautorką wielu opracowań i artykułów m.in. „Utracone dekorum. Grabież dóbr kultury z majątków ziemiaństwa polskiego w Wielkopolsce w czasie okupacji niemieckiej w latach 1939-1945”; „Zmagania ze społeczeństwem. Aparat bezpieczeństwa wobec Wielkopolan w latach 1945-1956”; „Rozpracowanie Wielkopolskiej Samodzielnej Grupy Ochotniczej „Warta” przez Wojewódzki Urząd Bezpieczeństwa Publicznego w Poznaniu”)

    Aleksandrą Pietrowicz z Oddziałowego Biura Badań Historycznych w Poznaniu (autorką i współautorką publikacji o charakterze historycznym m.in. „Ojczyzna 1939-1945. Dokumenty, wspomnienia, publicystyka”; „Życie pod lupą bezpieki. Działania aparatu bezpieczeństwa wobec Edwarda Serwańskiego”; „Ze strachem pod rękę i śmiercią u boku. Wielkopolanki w konspiracji 1939-1945”)

  • prezentacja wydawnictwa.
do góry