Nawigacja

Aktualności

Konkurs fotograficzny „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 w moim obiektywie”

Wielkopolski Kurator Oświaty i Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu zapraszają uczniów do udziału w konkursie fotograficznym „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 w moim obiektywie”.

27 grudnia jako Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego jest hołdem bohaterom – uczestnikom narodowego zrywu z lat 1918-1919, którzy wyzwolili Wielkopolskę spod panowania niemieckiego i przyłączyli ją do odrodzonej Rzeczypospolitej. Dumni z takich postaw Wielkopolan zachęcamy do udziału w konkursie. Niech działania Państwa uczniów i nauczycieli będą jedną z form uczczenia tego święta.

Zapraszamy także do zapoznania się z wystawą i infografiką na temat zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 oraz materiałami edukacyjnymi dotyczącymi wystawy przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu. Portal poświęcony temu zrywowi powstańczemu jest źródłem wiedzy i materiałów na ten temat. Mogą one Państwa zainspirować do znalezienia miejsca związanego z tym szczególnym dla Wielkopolan wydarzeniem.

Formularze i regulamin konkursu znajdują się na stronie Kuratorium Oświaty.

Zapraszamy do udziału!

do góry