Nawigacja

Aktualności

Zakończenie prac remontowych nagrobka Ryszarda Woltersdorfa – weterana wojny polsko-bolszewickiej – Bierzwienna Długa Kolonia, 17 listopada 2022

17 listopada 2022 r. Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu pozytywnie zaopiniowało ukończenie prac remontowych na grobie Ryszarda Woltersdorfa na cmentarzu ewangelicko-augsburskim w Bierzwiennej Długiej Kolonii, gm. Kłodawa w powiecie kolskim.

Ryszard Woltersdorf urodził się 7 października 1899 r. w Kłodawie. Był oficerem Wojska Polskiego II RP. Brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej 1920-1921. Odznaczony medalem Polska Swemu Obrońcy oraz Odznaką Pamiątkową Frontu Litewsko-Białoruskiego. Zmarł 27 lutego 1960 r.

Przeprowadzone prace remontowe to już kolejna realizacja będąca wynikiem współpracy OBUWiM z Towarzystwem Samorządowym z Konina, kierowanym przez Ireneusza Niewiarowskiego. Grób Ryszarda Woltersdorfa został wcześniej wpisany do prowadzonej przez Instytut ewidencji grobów weteranów walk o wolność i niepodległość Polski. Prace zostały w całości sfinansowane ze środków IPN-KŚZpNP Oddział w Poznaniu.

  • Stan przed remontem
  • Stan po remoncie
do góry