Nawigacja

Aktualności

Przystanek Historia IPN w Lesznie: zajęcia „Zwierzęca brygada” – Leszno, 18 stycznia 2024

W czwartek 18 stycznia 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie odbyły się w ramach Przystanku Historia IPN zajęcia dla uczniów szkół podstawowych o zwierzętach, które towarzyszyły polskim żołnierzom w czasie II wojny światowej pt. „Zwierzęca brygada”.

W zajęciach, które poprowadziła dr Izabella Kopczyńska, udział wzięli uczniowie klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota” w Lesznie oraz klasy trzecia i czwarta ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Wojska Polskiego w Lesznie.

Uczniowie mieli okazje poznać historię niezwykłych zwierząt, takich jak m.in. Miś Wojtek z 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii z 2 Korpusu Polskiego, Psa Ciapka z 305 Dywizjonu Bombowego Ziemi Wielkopolskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz małpkę Betty z ORP Błyskawica. Zaprezentowano również film animowany z cyklu „Co by było, gdyby zwierzęta mówiły?” o Psie Ciapku, przybliżający uczniom losy tego niesamowitego psa. Uczniowie zagrali również w grę „Zwierzęca brygada”, składającą się z Memory, ZnajZnak oraz Piotrusia. Gry cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów i pozwoliły na lepsze zapoznanie się z bohaterami „Zwierzęcej Brygady”.

do góry